Rzeczpospolita Polska – Postulaty naprawy i odbudowy kraju


XXI Poszerzonych Postulatów Ruchu Palikota, przedstawionych 1 Maja 2012 w Sali Kongresowej w Warszawie:

polska-racja-pl1. Promocja energii odnawialnej. Prawo do własnych, niezależnych od sieci krajowej generatorów energii elektrycznej w domach i firmach. Prawo do legalnego zaopatrzenia się w paliwo dla osób indywidualnych oraz firm i instytucji poza granicami kraju.

2. Wycofać wojska z Afganistanu! Ukarać polityków i wojskowych za udział Polski w okupacji innych krajów w trybie art. 117 Kodeksu Karnego!

3. Koniec zbójeckich eksmisji na bruk! Program budowy małych tanich mieszkań socjalnych do 16 metrów kwadratowych! Maksymalne obniżenie czynszów za mieszkania używane rzeczywiście do mieszkania.

4. Wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi (przedszkola, dłuższe urlopy macierzyńskie, wsparcie finansowe dla rodzin wielodzietnych). Likwidacja patologicznych rodzin zastępczych żyjących z niewolnictwa dziecięcego za pieniądze z budżetu.

5. Wprowadzenie ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej, mniej formalności, mniej biurokracji. Natychmiastowy tryb rejestracji działalności gospodarczej w gminach i miastach. Mniejsze podatki dla małych firm jednoosobowych, małżeńskich i rodzinnych. Przywrócenie stałej Karty Podatkowej dla małych firm oraz nietypowej działalności indywidualnej. Nakaz płacenia podatków w Polsce dla wszystkich firm, które chcą w Polsce prowadzić działalność gospodarczą. 

6. Zmiana w traktowaniu ludzi niepełnosprawnych, stworzenie możliwości integracji, rozwoju, aktywności zawodowej. Specjalne szkoły zawodowe oraz spółdzielnie inwalidów.

7. Wprowadzenie odpowiedzialności urzędników państwowych za podejmowane decyzje. Surowe kary dla urzędników powodujących straty materialne osób prywatnych. Odpowiedzialność karna posłów za tworzenie legislacyjnych bubli prawnych.

8. Połączyć ZUS i KRUS. Niska powszechna składka ubezpieczeniowa i emerytalna. Jednakowa obywatelska emerytura dla wszystkich od wieku lat 63. Niskie i równe emerytury obywatelskie, a także prawo do dodatkowych filarów emerytalnych dla osób bogatszych, które są w stanie sobie opłacać rozmaite fundusze firmowe czy prywatne. Nienaruszalne lokaty emerytalne w Banku Narodowym. Dziedziczenie składek ZUS i lokat emerytalnych przez rodzinę i najbliższych.

9. Finansowanie z budżetu in vitro i antykoncepcji. Nakaz ujawniania ojcostwa w każdym przypadku na żądanie spłodzonego dziecka. Zakaz orzekania alimentów bez udowodnienia ojcostwa z pomocą wiarygodnych badań genetycznych. Opieka naprzemienna dla dzieci po rozwodzie rodziców. Zakaz dyskryminacji ojców w opiece nad dziećmi.

10. Całkowity rozdział państwa od kościoła. Zakaz finansowania instytucji kościelnych przez organy administracji państwowej i samorządowej. Rejestracja z urzędu wszystkich związków wyznaniowych, którym reżim katolicki III RP odmówił rejestracji osoby prawnej po 1989 roku. Równe traktowanie ustawowe wszystkich kościołów i związków wyznaniowych. Zakaz szerzenia nienawiści katolickiej wobec religijnej konkurencji.

11. Lepsza opieka medyczna – szybki dostęp do specjalistów. Prawo indywidualnego kształcenia uczniów i przyuczania do zawodu dla techników medycznych specjalności wymagających zdolności manualnych, np. dla dentystów, masażystów, fizykoterapeutów etc.

12. Likwidacja umów śmieciowych! Indywidualne konto dochodowe w Banku Narodowym dla każdego pełnoletniego obywatela z możliwym automatycznym naliczaniem ZUS i podatku. Likwidacja rabunkowej działalności komorniczej na osobach biednych i nieporadnych życiowo.

13. Zmniejszyć bezrobocie! Tworzyć nowe miejsca pracy! Odtworzyć sektor państwowy w gospodarce. Zakaz prywatyzowania majątku narodowego. Likwidacja spółek komandytowych i innych wyprowadzających dochody firm poza granice państwa. Usprawnienie nadzoru nad bankami komercyjnymi i zagranicznymi. Odbudowa systemu państwowej bankowości i ubezpieczeń państwowych.

14. Stop bezprawiu! Stop obłudzie! Stop korupcji! Społeczny, obywatelski nadzór nad sądami, policją i prokuraturą. Prawo stowarzyszeń i fundacji obrony praw człowieka do zaskarżania wyroków sądowych w każdym czasie.

15. Wprowadzenie głosowania przez Internet. Referendum na każde żądanie obywateli!

16. Stop podziałom społecznym – bez równych i równiejszych z uwagi na majątek czy stanowisko.

17. Likwidacja immunitetów i bezkarności dla prokuratorów, sędziów oraz posłów. Likwidacja Senatu, zmniejszenie liczby posłów. Wprowadzenie tańszego i sprawniejszego modelu rządów prezydenckich.

18. Legalizacja heteroseksualnych związków poligamicznych w przestrzeni prawnej państwa. Likwidacja kar więzienia za bigamię i poligamię, prawo do posiadania kilku żon lub mężów z odpowiednią ochroną prawną dla związków poligamicznych, które dotyczą około 20-30 procent społeczeństwa obłudnie żyjącego w małżeństwie ale z dodatkowymi kochankami.

19. Zwiększenie środków państwa na badania, naukę i rozwój technologiczny oraz wdrożenia patentów. Rozwijać i publicznie udostępniać z niewielką pomocą państwa polskiego Linuksa dla biur i urzędów państwowych.

20. Zwiększenie inwestycji państwa w przemysł produkcyjny. Budżet państwa zarabia na surowcach, a spółki prywatne rabujące bogactwa i zasoby naturalne wynoszą się z Polski. Legalizacja i opodatkowanie akcyzowe produkcji oraz handlu lekkimi środkami halucynacyjnymi masowo spożywanymi, np. marihuana, ayahuasca. Państwowa wyprzedaż aukcyjna skonfiskowanych produktów monopolowych pochodzących z przemytu, w tym papierosów, alkoholu oraz paliw, etc. Zamiast niszczyć sprzedawać z zyskiem dla budżetu!

21. Darmowy wstęp do instytucji kultury raz w miesiącu. Zakaz katolicyzowania kultury. Usunięcie krzyży i katechezy religijnej ze szkół, przedszkoli i uczelni wyższych. Religia do kościołów, nauka do szkół i uczelni wyższych! Zakaz utrzymywania katechetów i kapelanów oraz szkół religijnych z budżetu państwa.

22. Zakaz używania komercyjnego i licencyjnego oprogramowania komputerów w administracji państwowej. W biurze i fiskusie tylko darmowe oprogramowanie Open Source! Wsparcie państwa dla polskiego Open Source. Usunięcie komercyjnego, drogiego oprogramowania biurowego oraz płatnych systemów operacyjnych z biur, urzędów i instytucji państwowych.

Komitet Ekonomiczo-Polityczny Kręgu Młodzieży Bractwa Himawanti

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Rzeczpospolita Polska – Postulaty naprawy i odbudowy kraju

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s