Katarzyna Smolińska – Częstochowa – Liderka Bractwa Himawanti


Katarzyna Smolińska – psycholog i teraputka, uczennica duchowa mistrza Lalitamohan Babadżi

„Nazywam się Katarzyna Smolińska, jestem uczennicą duchową Mistrza Lalitamohandzi od 1993 roku, somatoterapeutką, trenerem Europejskiej Szkoły Psychoterapii Socjo- i Somatoanalitycznej, socjologiem, doradcą rodzinnym i seksuologicznym, certyfikowaną terapeutką metodą ustawień rodzinnych według Berta Hellingera, dyplomowaną masażystką, trenerką tańca Living Dance Form, zwolenniczką terapii holistycznych, traktujących ciało, umysł i ducha człowieka jako integralną i wzajemnie na siebie wpływającą całość, także mistrzynią japońskiego Usui Reiki. Od kilkunastu lat specjalizuję się w psychoterapii poprzez pracę z ciałem. Wykonuję indywidualne terapeutyczne zabiegi w głębokim relaksie, używa­jąc dotyku, różnych form masaży (masaż chiński z akupresurą, pulsing, terapia czaszkowo-krzyżowa, mo­bilizacja pasywna) i innych metod pracy z ciałem jak również uwalnianie negatywnych wzorców przekonań, co prowadzi organizm do stanu równowagi.” – pisze w swoim terapeutyczno-duchowym życiorysie Katarzyna Smolińska z Częstochowy.

Katarzyna Smolińska - Bractwo Himawanti - Częstochowa

Katarzyna Smolińska – Bractwo Himawanti – Częstochowa

Katarzyna Smolińska – socjolog, somatoterapetka, od początku lat 90-tych XX wieku specjalizująca się w psychoterapii poprzez pracę z ciałem, doradca rodzinny i seksuologiczny, trenerka tańca spontanicznego Living Dance Form. Korzystając ze swojej wiedzy i długoletniego terapeutycznego doświadczenia stworzyła także autorską metodę pracy z ciałem, uwalniającą ograniczające wzorce, blokady emocjonalne, skutki traum osobistych i pokoleniowych utkniętych w podświadomości i utrudniających doświadczanie pełni życia.

Studiowała także psychologię, etnografię i religioznawstwo, w tym nauki o jedności duchowej i mistycznej wiedzy religijnej linii przekazu Himawanti. W 1996 ukończyła podyplomowe 4-letnie studia w Europejskiej Szkole Psychoterapii Socjo- i Somatoanalitycznej w Strasbourgu. Jest zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia człowieka i jego świadomości. Ukończyła również 2-letnie szkolenie w systemowej terapii rodzin i od 2005 roku prowadzi warsztaty grupowe, specjalizując się w pracy z symptomami chorobowymi i dolegliwościami psychosomatycznymi. Od 1996 roku praktykuje misteryjną, tajemną Rudraguru Jogę, oczywiście pod kierunkiem najwyższego mistrza jogi, tantry i medytacji – Śri Lalitamohandżi. 

Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach wielu wspaniałych trenerów i terapeutów, które poszerzyły jej wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Inspirującymi ją nauczycielami byli: Richard Meyer, Aime Hoffbeck, Olga Raut, Donald van Howten, Bert Hellinger, Maria Senftleben-Gudrich, Wielfried de Philip, Gerhard Walper, Joy Manne, Ewa Foley, Marina Sisson, Foster Rerry, Autori, Marek i Anna Taranowie, Tom de Winter, Adam Barley, Joanna Łukaszawicz-Bernady, Julian Gustavson, Leanne Edwards, Matt Sinbad, Śri Rajeshji, Inirabi i wielu innych. Najważniejszym nauczycielem, mistrzem duchowym i najwyższym guru jest Lalitamohan Babaji pod kierunkiem którego pilnie praktykuje tajemne odmiany jogi i tantry, medytacji oraz masaże ajurwedyjskie od 1993 roku. Wyświęcona jako nauczycielka jogi, tantry i medytacji pierwszego stopnia w linii przekazu Himawanti, od 1998 roku.

Od 14 roku życia ćwiczy jogę i zgłębia tajemnice Życia i ludzkiej świadomości, w tym od 1993 roku podążając za wewnętrznym przewodnictwem najwyższego mistrza duchowego Śri Lalitamohan Babaji. Miłośniczka wypraw w piękne zakątki Matki Ziemi i miejsca mocy. Uwielbia tańczyć, śpiewać, wspierać ludzi w odzyskiwaniu dostępu do pełni ich świadomości i wyzwalaniu ekspresji ich wyjątkowej, niepowtarzalnej prawdy i pełni życia.

Tańce ku czci Bogini Himawanti prowadzi Katarzyna Smolińska - Częstochowa

Tańce ku czci Bogini Himawanti prowadzi Katarzyna Smolińska – Częstochowa

Specjalizuje się w terapiach 

• stanów nerwicowych, depresji, problemów emocjonalnych;
• zaburzonego kontaktu z własnym ciałem (choroby i dolegliwo­ści psychosomatyczne, zespoły bólowe, apatia, przemę­czenie, au­toagresja, anoreksja, bulimia, doświadczenia traumy przemocy i uzależnienia, nadpobudliwość, stany lękowe;
• zaburzonych relacji i więzi ( terapia systemowa wg Berta Hellingera).

Moja propozycja terapii 

Specjalizuję się w terapii:

• stanów nerwicowych, depresji, problemów emocjonalnych;
• zaburzonego kontaktu z własnym ciałem
• zaburzonych relacji i więzi

Indywidualne zabiegi terapeutyczne w głębokim relaksie, używając dotyku, różnych form masaży (masaż chiński z akupresurą, pulsing, terapia czaszkowo-krzyżowa, mobilizacja pasywna) i innych metod pracy z ciałem jak również uwalniania negatywnych wzorców przekonań prowadzi organizm do stanu homeostazy.

Diagnostyka podstawowych funkcji organizmu poprzez analizę jego stanu energetycznego. Dobór ćwiczeń bioenergetycznych, oddechowych, diety oraz suplementów, wizualizacji leczniczych i afirmacji dla równoważenia ciała, umysłu i ducha.

Analiza psychoastrologiczna osobistego potencjału na podstawie kosmogramu oraz indywidualnej metryki wg Majów.

Warsztaty grupowe oparte na pracy z ciałem, ekspresji emocji, spontanicznym tańcu i ruchu a także terapii systemowej rodzin wg Berta Hellingera.

Rozwój duchowy w oparciu o metody Guru Jogi nauczanej na Zachodzie przez Najwyższego Mistrza Śri Lalitamohandżi – Dźńana Awatara.

Bractwo Himawanti - ceremonia ku czci Bogini Himawanti - Częstochowa

Bractwo Himawanti – ceremonia ku czci Bogini Himawanti – Częstochowa

Ayurveda – wedle Mistrza Lalitamohandżi

“Ayurveda jest sztuką codziennego życia w harmonii z prawami natury. Celem tej starej, pierwotnej wiedzy jest zachowanie zdrowia i wyleczenie z chorób.” — Swami Lalitamohan Babaji “The spiritual science of self-healing”

AJURWEDA – “wiedza życia”, bądź “sztuka życia” to najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny, wywodzący się ze starożytnych Indii. Mimo, iż powstał około pięć tysięcy lat temu, do dziś nie stracił nic ze swojej aktualności. Traktuje człowieka holistycznie, jako jedność ciała, duszy i umysłu i jest swoistą “instrukcją obsługi”, pozwalającą nam zrozumieć naszą naturą i odkryć nasze potrzeby. Zawiera nie tylko wskazówki dotyczące leczenia chorób, ale i przepisy na to co jeść, jak dbać o siebie, jak żyć by pozostać w harmonii, szczęściu, zachowując zdrowie i długie życie.

MUKABHYANGA – masaż twarzy

Masaż twarzy który relaksuje i stymuluje punkty witalne – marma. Usuwa z twarzy napięcie, stres, oczyszcza i rozluźnia. Masaż ten poprawia dotlenienie komórek skóry. Stymuluje mikrokrążenie twarzy, Regularny masaż działa ujędrniająco. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, opóźnia procesy starzenia się skóry. Nadaje skórze blasku i świeżości. Masaż ten polecany jest również cerom skłonnym do zaburzeń dermatologicznych. Wprowadza w stan niezwykłej błogości i głębokiego odprężenia.

ABHYANGA – masaż ciała i głowy

Abhyanga – czyli „namaszczanie”. Masaż całego ciała ciepłym olejem sezamowym- Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. Znany ze swojego pozytywnego oddziaływania na system nerwowy i immunologiczny. Bardzo odpręża, wyrównuje energię, pobudza krażenie krwi i limfy. Oczyszcza organizm z toksyn i złogów. Regeneruje, odmładza, łagodzi bóle mięśni, stawów i kręgosłupa. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy olej chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne. Masaż Abhyanga jest częścią tradycyjnego programu oczyszczającego Pancha Karma. Przywraca jędrność ciału, aktywizuje system odpornościowy, relaksuje, pomaga w leczeniu migren i bezsenności, zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną. Działa kojąco na system nerwowy i wydzielania wewnętrznego. Równoważy pracę wszystkich systemów w ciele, dając poczucie wewnętrznej siły i harmonii. Zapobiega rozwojowi wielu chorób oraz pomaga w ich leczeniu. Opóźnia proces starzenia. Jest naturalnym sposobem na zachowanie zdrowia i urody. Działa również wyszczuplająco.

SHIRODHARA (Śirodhara)

Shirodhara- to ayurvedyjski, ekskluzywny, głęboko odprężający masaż ciepłym olejem sezamowym na „trzecie oko”, zwane inaczej „okiem mądrości” lub „wewnętrznym okiem”. Dzięki masażowi poprawia się intuicja, zwiększa się świadomość własnego ja i doświadczeń. Zabieg pomaga zniwelować dolegliwości związane z zaburzeniem energii – chroniczne bóle głowy i zatok, bezsenność, zaburzenia słuchu i wzroku, a nawet kłopoty z koncentracją czy pamięcią. Jest także pomocny przy paraliżu mięśni i braku czucia. Poprawia krążenie krwi i limfy w obszarze głowy. Odnotowano zbawienny wpływ na procesy starzenia organizmu takie jak siwienie czy wypadanie włosów i ogólna pielęgnacja włosów naturalnym olejem. Wzmaga przepływ sił witalnych oraz przywraca równowagę psychofizyczną.

W skrócie:

– Masaż pobudza pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego (przysadka,szyszynka);
– Poprawia pamięć, rozszerza percepcję i intuicję;
– Zbawiennie wpływa na system nerwowy i hormonalny (nerwowość,bezsenność,lęki);
– Leczy napięcia bólowe i przeciążenia umysłowe;
– Działa odżywczo na skórę głowy i włosy;
– Głęboko odpręża.

SHIRODHARA ODRODZENIE

Duchowy ceremoniał Shirodhary- na wysokim poziomie świadomości. Wprowadza jedność duszy, ciała i umysłu.

Adepci Bractwa Himawanti - Katarzyna Smolińska - Częstochowa

Adepci Bractwa Himawanti – Katarzyna Smolińska – Częstochowa

Informacje kontaktowe

Centrum „TĘCZOWY MOST”
Al. Dąbrowskiego 11
telefon: (034) 325 42 34
kom: 0 502 440 475
e-mail : kasiasm@tlen.pl

Przyjmuję także w Krakowie –
ul. Wrzesińska 10 (boczna od Dietla)

oraz w Poznaniu – kontakt : Anna Kremnicka 501 758 545
http://www.medycynachinskapoznan.pl/

Prowadzę także „Wakacje z Delfinami”

http://www.wakacjezdelfinami.pl/

Himawanti

Katarzyna Smolińska – uczennica duchowa wielkiego mistrza Śri Swami Lalitamohandżi

11 uwag do wpisu “Katarzyna Smolińska – Częstochowa – Liderka Bractwa Himawanti

  1. Znam Katarzynę Smolińską. Często jeżdżę do Częstochowy na zajęcia organizowane przez Kasię dla naszego Mistrza, Lalitamohandżi! Pozdarwiam serdecznie całe Bractwo Himawanti w Częstochowie. Także Aleksandrę Barylską, Baryl, Kadiję i jej siostrę, która także ma Ośrodek Bractwa Himawanti, ale mniejszy bo w swoim domku jednorodzinnym!

    • Witam panią , mam pytanie dotyczące bractwa Himawanti w Częstochowie ,jak możnazostać członkiem tego bractwa…Mieszkam w Częstochowie …Pozdrawiam Kamil

  2. Osoba agresywna lubiąca przekraczać granice, chociaż jak twierdzi naucza łagodności. Wiele moich obserwacji i doświadczeń potwierdza tą opinię. Osoba nieodpowiedzialna. Nie polecam!

  3. Pseudo-uduchowiona feministka lubiąca się wywyższać ponad wszystko i wszystkich, a w szczególności ponad mężczyzn. W swoich „terapiach” twierdzi, że to inni mają problemy, podczas gdy tak na prawdę sama je ma nie rozwiązane. Nie polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s