Ewa i Rafał Lichtarowicz – Joga Bractwa Himawanti w Szczecinie


SZCZECIN: Ewa i Rafał Lichtarowicz – Joga Bractwa Himawanti

Joga to starożytna dyscyplina o rozwijaniu szeroko pojętego zdrowia, harmonijnego życia i samopoznania. Uczy jak właściwie troszczyć się o siebie a zarazem jak być otwartym i pożytecznym dla otoczenia. Kombinacja fizycznych i mentalnych ćwiczeń jogi prowadzi do rozwinięcia elastyczności, redukcji stresu, zbudowania wytrzymałości, wzmocnienia sił życiowych i wigoru, wyciszenia i zbalansowania umysłu, i ostatecznie samorealizacji. Zamierzeniem praktyki jest więc jak najlepiej zbalansowane ciało, umysł i duch. W Polsce tradycyjnej, klasycznej Jogi na wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym nauczają liderzy Bractwa Himawanti – w Szczecinie: Ewa i Rafał Lichtarowicz, uczniowie Mistrza znanego jako Lalitamohan Babadżi. 

Lichtarowicz Himawanti Szczecin

Ewa i Rafał Lichtarowicz – Grupa Bractwa Himawanti Szczecin

Ewa Lichtarowicz – Uczennica Mistrza Mohana Ryszarda Matuszewskiego

Praktykuję jogę pod kierunkiem różnych nauczycieli, z których Mistrz Lalitamohan Babadżi jest dla mnie najważniejszym. Uczę jogi jako jedna z pierwszych w Polsce uczennic duchowych Mistrza Lalitamohandżi. W latach 80-tych i na początku lat 90-tych studiuję jogę u Mistrza Mohana Ryszarda Matuszewskiego oraz także dodatkowo u Gabrielli Giubilaro, nauczycielki szkoły Iyengara, ucząc się precyzji ruchu w jodze. Jestem też jej tłumaczką na kursach i warsztatach. Realizując swoją wizję wolności poprzez jogę w 2000 roku wraz z mężem Rafałem zakładam Szkołę Jogi Klasycznej – Classic Yoga School jako filię tradycyjnej linii przekazu reprezentowanej w Europie przez Bractwo Zakonne Himawanti. Od początku istnienia lokalnej szkoły w Szczecinie prowadzę codzienne treningi o różnym stopniu zaawansowania i profilu oraz warsztaty i obozy. Wraz z zespołem daję koncerty duchowej muzyki Indii, której uczyłam się od Mistrza Lalitamohan Babaji (Babadżi). Granie na tradycyjnym hinduskim harmonium i śpiewanie bhadżanów – świętych pieśni są wspaniałym dopełnieniem mojej wędrówki ścieżką jogi i wielbienia mojego Śri Guru – Mistrza Lalitamohandżi. Obecnie nauczanie opieram także na wieloletnim już doświadczeniu i wypracowanym wraz z małżonkiem własnym stylu nauczania – „otwierania” umysłu-ciała prowadzącym poprzez jogę do rozkwitu serca. Moje uprawnienia: MENiS nr leg. SZ/66/1951 i 7891/I/R/2003

Rafał Lichtarowicz – Uczeń Mistrza Lalitamohan Babadżi czyli Mohana Ryszarda Matuszewskiego

Moją głęboką wewnętrzną inspiracją jest niesienie poprzez jogę pomocy wszystkim potrzebującym ludziom. Prostota jogi, jej piękno i moc przynoszenia ulgi w cierpieniu jest uniwersalna i ponadczasowa. Swoje nauczanie opieram na wszechstronnej wiedzy i zrozumieniu opartym na wieloletniej praktyce jogi, medytacji, masażu, na energetycznych szkołach uzdrawiania i intuicyjnym poznaniu. U mojego boskiego Śri Guru, którym jest Mistrz Lalitamohan Babadżi czyli Mohan Ryszard Matuszewski uczę się od 1988 roku, razem zresztą z moją małżonką Ewą Lichtarowicz.

W 1995 roku w naszym domu i ośrodku Jogi oraz Medytacji w Szczecinie, otworzyliśmy Świątynię Bogini Himawanti – Królowej i Strażniczki wszelkiej Jogi oraz Tantry. Od 1989 roku kilka razy w roku razem z małżonką Ewą Lichtarowicz organizujemy warsztaty dla zaawansowanych w praktykach jogicznych adeptów, które prowadzi nasz ukochany Mistrz i Przyjaciel, Swami Paramahansa Lalitamohan Babadżi.

W 2000 roku utworzyłem wraz z małżonką lokalną „Szkołę Jogi Klasycznej – Clasic Yoga School”, która jest filią Międzynarodowego Bractwa Zakonnego Himawanti. Opierając się na bogatym doświadczeniu wypracowaliśmy oboje pogłębiony styl nauczania z nastawieniem na zgłębianie klasycznej Jogi. W naszej lokalnej szkole w Szczecinie koncentrujemy się na uzdrowieniu połączeń pomiędzy ciałem, umysłem a sferą ducha. Posiadam uprawnienia MENiS nr 7887/I/R/2003

Joga w linii przekazu Himawanti

Joga jest praktyką poruszania się od najbardziej zewnętrznych warstw naszego istnienia w kierunku subtelnego wnętrza. Ten długotrwały lecz kończący się powodzeniem proces oczyszcza kanały energii i wycisza tendencję umysłu do ciągłego wędrowania. W konsekwencji budzą się głębsze warstwy naszego wnętrza. – mówi Rafał Lichtarowicz – jeden z długoletnich uczniów Mistrza Mohana Ryszarda Matuszewskiego…

Popularność jogi i tradycyjnych bractw jogicznych takich jak Himawanti wzrasta na całym świecie. Ci, którzy zaczęli praktykować jogę i sami poczuli jej niezwykłe działanie najczęściej kontynuują treningi przez długie lata, a wielu przez całe życie. W jodze jest możliwość bezpiecznej i efektywnej pracy bez względu na wiek, typ ciała czy przeszłe doświadczenia wynikłe z jakiejkolwiek formy pracy z ciałem. Połączenie właściwego ruchu i oddechu owocuje świadomym treningiem przynoszącym poczucie odmłodzenia, energii i siły. Słowo hatha znaczy pełnię siły woli, świadomy potężny wysiłek. Hatha joga odnosi się do ćwiczeń fizycznych (znanych jako asany czy pozycje) oraz sekwencji asan, których celem jest zrównoważenie pracy skóry, mięśni i kości a także „otwarcie” kanałów energetycznych a szczególnie głównego kanału – kręgosłupa, na swobodny przepływ energii. Hatha tłumaczy się również jako ha oznaczające „słońce” a tha „księżyc”. Odnosi się to do zrównoważenia wewnątrz nas samych aspektu męskiego – aktywności, gorąca, słońca i aspektu żeńskiego – receptywnego, chłodnego, księżycowego. Tak więc hatha joga prowadzi do równowagi i jednoczenia przeciwieństw.

Joga jest zadziwiająca. Nawet jeśli ćwiczysz tylko raz w tygodniu godzinę to i tak poczujesz działanie jogi. Sugerujemy zacząć od dwóch lub trzech razy na tydzień a chęć ćwiczenia naturalnie wzrośnie. Wielu ludzi sądzi, iż trzeba być elastycznym by rozpocząć ćwiczenia jogi. Takie podejście przypomina przekonanie, że trzeba dobrze grać w tenisa aby skorzystać z lekcji nauki tenisa. Zacznij praktykować jogę w takim stanie w jakim jesteś a przekonasz się, że staniesz się elastyczniejsza i bardziej rozciągnięta. To co naprawdę potrzebne do jogi to Twoje ciało, umysł i trochę zainteresowania. Pomocne będą spodnie dresowe, legginsy lub szorty i niezbyt luźna podkoszulka. Nie potrzeba specjalnego obuwia bowiem ćwiczymy na boso. Przyda się własny ręcznik przyniesiony na zajęcia. W miarę jak będzie rozwijała się Twoja praktyka może zechcesz zakupić dla siebie matę, choć nasze sale wyposażone są w maty i wszystkie niezbędne pomoce.

Classic Yoga School – Bractwo Zakonne Himawanti

Szkolenia Classic Yoga School są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wprowadzenia jogi w coraz szerszy obszar naszego życia ze względu na korzyści płynące z jej praktykowania. Dlatego też szkolenia oraz warsztaty naszej szkoły są dostosowane tak, aby każdy kto zamierza wykorzystywać elementy jogi w pracy z ludźmi lub chce zostać nauczycielem jogi mógł z nich skorzystać. Na stronie szkoleniowej Ewy i Rafała Lichtarowiczów można znaleźć opis szkoleń oraz warsztatów przygotowanych z myślą o osobach o różnym stopniu zaawansowania i zainteresowania jogą klasyczną. Mają oni nadzieje, że wszyscy będą zadowoleni z ich oferty i serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nią.

Szkoła Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów
UL. NIEDZIAŁKOWSKIEGO 26A (VIS-A-VIS TVP SZCZECIN)
71-410 SZCZECIN

Telefon do szkoły: 91 4500 501
czynny:
PON-PT. 9.00-12.00 I 16.00-22.00
SOBOTA 10.00-12.00 I 17.00-19.00

Telefon komórkowy: 502 543 943
Adres e-mail: jogaklasyczna@op.pl

Wykłady i medytacje dla początkujących

Techniki uzdrawiające ciało i umysł. Nauka wizualizacji. Poznawanie zasad działania umysłu. Sztuka pozytywnego myślenia i wybaczania. Filozofia jogi. Teoria i praktyka a indywidualne doświadczenie. Podstawy działania umysłu. Techniki jogi i ich oddziaływanie na umysł i ciało. Asztanga 8 stopni ścieżki jogi w nauczaniu linii przekazu Bogini Himawanti. 

OM NAMAH ŚIWAAYA! 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Ewa i Rafał Lichtarowicz – Joga Bractwa Himawanti w Szczecinie

  1. Znam Ewę i Rafała Lichtarowicz ze Szczecina. Wspaniale prowadzą zajęcia medytacji z Boginią Himawanti znaną także jako Bogini Kundalini Śakti. Byłam wiele razy na zajęciach z Mistrzem Lalitamohandżi jak w Szczecinie prowadzi zajęcia u Ewy i Rafała dla zaawansowanych joginów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s